Amerikan Tohumları - Rifat Serdaroğlu


Amerikan Tohumları
Bizim Irak’ta bulunma sebebimiz, buraya demokrasi tohumları ekmektir. Bu tohumlar serpilecek ve tüm otoriteryanizm bölgesine yayılacaktır…”
(George W. Bush)

George W. Bush “demokrasi tohumlarından” bahsettiğinde, çok az insan GDO’lu tohumların yaratıcısı “şeytani şirket Monsanto”nun tohumlarını kastettiğini anlayabilmişti.
Mart 2003’te Amerika’nın  Irak’ı işgalini takiben, ülkenin ekonomik ve politik gerçekleri radikal olarak değişti. Irak, hem askeri olarak hem de ekonomik olarak işgal edilmişti. Irak ekonomisi Pentagon tarafından idare ediliyordu.
Paul Bremer, 2003 Mayısında Geçici Koalisyon Güçlerinin(İşgalci otoritenin) başına getirilmişti.
Bremer, yeni bir tarım sistemini, GDO(Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) şirket  tarımcılığı adıyla Irak’a zorla sokmuştu.
İşgal Yönetimi, Iraklı çiftçilere; “Ya bizim GDO’lu tohumlarımızı alın, ya da açlıktan ölün” demişti…
Irak tarihsel olarak medeniyetin beşiği olan Mezopotamya’nın bir parçasıydı. Türkiye’den gelen Fırat ve Dicle nehirlerinin ortasında, verimli topraklara sahipti. Çiftçiler tahminen 8000 yıldan beri bu topraklarda tarım yapıyorlardı. Günümüzde kullanılan her tür buğdayın tohumlarını da onlar geliştirmişlerdi. Bunu da bir miktar tohumu saklayıp, tekrar ekerek doğal dirençli kırma türler yetiştirerek başarıyorlardı..
Iraklılar bu kıymetli tohumları, sonradan Amerikalıların yaptıkları işkencelerle adı duyulan  Abu Ghraib şehrindeki bir tohum bankasında saklıyorlardı.
İşgal sırasında, her ne hikmetse bu paha biçilmez tohum bankası içindekilerle yok oldu!…
Irak Tarım Bakanlığı, bu tohumların yedeklenmesi için Suriye’ye örnekler göndermişti. Bu önemli tohumlar halen Suriye’nin Halep şehrinde,
Kuru Bölgeler için Tarım Araştırmaları Merkezinde(ICARDA) saklanmaktadır. Yine her ne hikmetse bu merkez, “Özgür Suriye Ordusu” tarafından en çok saldırıya uğrayan yerlerin başında gelmektedir.
Yaklaşık 10 yıldır, Geçici Koalisyon Güçleri Iraklı çiftçilerin bir daha ki hasatta aynı tohumları kullanmalarını yasadışı hale getiren bir kanunu yürürlüğe soktu. Bu kanunun amacı Irak’ta büyük şirketlerin GDO’lu tohumlarını satabilmeleri ve çiftçilerin her yıl yeniden bunları almaya mecbur bırakıldıkları bir tohum piyasası oluşturulmasıdır.
Amerika, GDO’lu tohumları satmakla hem büyük paralar kazanıyor, hem de acısı en az 3 nesil sonra çıkabilecek hastalıklarla, istediği ülkelerin geleceğini mahvediyor…
Sayın Erdoğan;
Siz bu yazdıklarımızı elbette ki bilmezsiniz.  Irak’taki Amerikan Askerlerinin ülkelerine sağ-salim dönmeleri için dualar ederken, Müslüman Irak’ın gelecek nesillerinin de yok edilmesine katkıda bulunduğunuzun farkında mıydınız?..
Ya da, belediyeden getirip Tarım Bakanı yaptığınız kişiye emrederek
2009 yılında GDO’lu ürünlerin ülkemizde üretilip tüketilmesine izin veren yönetmelikle, kendi insanlarınızın geleceğini tehlikeye attığınızı
biliyor musunuz?
Lütfen en kısa zamanda bu konunun uzmanı olan Bilim İnsanlarına görev verip, Türkiye’nin geleceğini  4 Amerikan Şirketinin insafına bırakmak gafletine düşmeyin…
Anladık, Türkleri sevmiyorsunuz ama, Türkiye’yi hiç mi sevmediniz?…
Sağlık ve başarı dileklerimle
28 Ağustos 2012
RİFAT SERDAROĞLU
rifatserdaroglu@gmail.com
twitter.com/rifatserdaroglu
0 532 211 00 11

Yorum Gönder

[facebook][disqus]

Kemalın Askeri

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget