Beyinsiz İnsan Olur mu? - Rifat Serdaroğlu

Ağırlığı yaklaşık 1,5 kilo olmasına rağmen, Güneş Sistemimizdeki en karmaşık nesnedir. Bilim insanları, binlerce yıldır bu sırrı çözmek için uğraştılar.

Beyinsiz İnsan Olur mu?
BEYİN, tüm doğadaki en büyük iki sır’dan biridir.
Ağırlığı yaklaşık 1,5 kilo olmasına rağmen, Güneş Sistemimizdeki en karmaşık nesnedir. Bilim insanları, binlerce yıldır bu sırrı çözmek için uğraştılar.
Fakat başarılı olamadılar. Bu sebepten geçmiş 4000 yıla “Karanlık Çağ” derler…
Son onbeş yılda beyin hakkında öğrendiklerimiz, tüm insanlık tarihi boyunca öğrendiklerimizden çok daha fazladır. Artık Bilim İnsanları, MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) taramalarını kullanarak beynimizde dolaşan düşünceleri okuyabiliyorlar. (Michio KAKU)
Bilim İnsanları tamamen felçli hastaları bir bilgisayara bağlayabiliyor, ve bu sayede hastanın beynine bir çip yerleştirerek, internette gezebilmesine, e-posta yazıp okuyabilmesine, bilgisayar oyunları oynayabilmesine, tekerlekli sandalyelerini kontrol edebilmelerine, ev aletlerini kullanabilmelerine ve mekanik kolları çalıştırabilmelerine olanak sağlayabiliyorlar.
Esas önemli olan, beyindeki sinir yollarının tamamen çözülmesiyle birlikte, artık ZİHİNSEL HASTALIKLARIN köklerinin kesin olarak anlaşılabilir ve bu kadim hastalık için bir tedavi de gerçekleştirilebilecek olmasıdır.
İnsanlık olarak, Bilim İnsanlarından bu çözümü hasretle bekliyoruz.
Bu buluş insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biri olacaktır.
Böyle bir buluştan sonra “Hastalıklı Beyinlerin” belirlenmesi mümkün olacak ve bu kişilerin, devletlerin yönetimlerinde yer almaları engellenebilecektir.
Bir an için böyle bir teknolojiye sahip olduğumuzu düşünürsek, sizce Hitler-Mussolini- Ömer El Beşir-George Bush Jr- Kaddafi-Esad-Saddam- Deli İbrahim-Damat Ferit Paşa gibi hastalıklı beyinler yönetimde olabilirler miydi?
Elbette olamazlardı!
Böylelikle büyük bir olasılıkla insanları kırıp geçiren savaşlar bile olmayacaktı…
Değerli Okurlar;
2002 yılından beri Türkiye Cumhuriyetini dertten derde sürükleyen, her gün başımıza yeni bir bela çıkaran AKP üst yöneticilerini, böyle bir kontrolden geçirsek kaç tanesi geçer not alırdı acaba?
Bu konuda herhangi bir yorumda bulunmam tıbben ve ahlâken mümkün değildir!
Amma, 14 yıldır bunlar sayesinde yaşadıklarımızı, yaşanan rezillikleri, göz göre göre Türk Devletinin soyulmasını, insanların birbirine düşman edilmesini, Milli Eğitimden Arapçı eğitime geçilmesini, teröre önce göz yumup ülkenin bomba deposu haline getirilmesini, sonradan da terörle mücadele ediyoruz diye can alınmasını, millet fakirleşirken Bakan çocuklarının aylık kirası 20 Bin Avro olan katlarda oturmalarını bir film gibi, dünyaca ünlü Bilim İnsanları heyetine göstersek inanın bize şunları söylerlerdi;
“Sizin yöneticilerinizi makinaya sokmaya hiç gerek yoktur. Bu icraatları yapanlar beyinlerini tamamen kaybetmiş kişilerdir. Beyinleri yok hükmündedir!
Esas bizi şaşırtan, her seçimde bunlara oy vermekte ısrar eden kitlededir.
Milyonlarca insanın beyinlerini kaybederek “Beyinsiz” durumuna düşmeleri ilmen düşünülemez.
Olsa olsa siz millet olarak toplu “Beyin Felcine” tutulmuş olabilirsiniz.
Bu derdinizin çaresi maalesef biz bilim insanlarında değildir.
Çare kendinizsiniz, çare sizsiniz.
Böyle memleket mi olur yahu! Gidin başımızdan delirtmeyin ulan bizi!
Zaten azıcık aklımız kalmış!
Allah Allah, Fesüpanallah veya Oh My God…
Sağlık ve başarı dileklerimle

18 Aralık 2015
Rifat Serdaroğlu

Yorum Gönder

[blogger][facebook][disqus]

Kemalın Askeri

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget