Muta nikahı! Muta oğlanı! Muta vekili! Hepsi Tayyipçi!

Muta nikahı! Muta oğlanı! Muta vekili! Hepsi Tayyipçi!
Allah bizim ülkemizin halkına çubukla pirinç pilavı yiyen Çinli sabrı verdi. Türkiye “sabır taşı millet” oldu. Her gün bir muta modeli haberi duyuyor ve TV izler gibi keyifle “muta modeli” seyrediyor.
Tek, tük.
Gül geç haberler.
12 yıl önce yayınlanıyordu: Erkek, inanmış, mütedeyyin, muhafazakar evli fakat taze birini bulmuş. Onunla beraber olacak.
Kitaba uymuyor.
Şahitler buluyorlar.
Muhafazakar erkek, razı ettiği kadına şahitler huzurunda; “3 bin Amerikan Doları karşılığında seninle mutalandım… Beni 25 günlük bir zaman için mutalandır…” diyor.
Kadın da “hee…” diyor.
Muta nikahı kıyılıyor.
Bir evde resmi nikahlı.
Öbür evde muta nikahlı.
Kitaba uyuluyor.
* * * *
Bu örnekler çoğaldı.
Bakanlıklarda kabul gördü.
Partide onaylandı.
Kanıksandı.
Son örnek Almanya’da AKP’nin Avrupa Teşkilatı (UETD) içinden kırbaç şaklaması gibi geldi. AKP’nin Avrupa Teşkilatı Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Arzu Kılıçoğlu, “Evli bir erkek, partili bir kadınla eşinden habersiz ve muta nikahı ile evlendirildi. Partililerin bu nikahtan haberi vardı ve onayladılar. Partinin “fuhuş yuvası” ve “açık genelev” diye suçlanmasına neden olanla aynı yerde kalamam. Büyük Usta’ya zarar gelmemesi için istifa ediyorum” açıklaması yaptı.
* * * *
Büyük usta kim?
Tayyip Erdoğan.
Acaba ne yaptı?
Ses, soluk çıkmadı.
Arzu Kılıçoğlu’nun AKP Avrupa Teşkilatı’ndan istifa açıklamasının hemen ertesi günü “Ankara’da bir başka muta nikahı” benzeri haber daha patladı.
Türkiye işsiz yatağı.
Çok işsizi var.
En çok da gençleri işsiz.
Ve okumuş olanları.
AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlu da işsizdi. Onu “muta nikahı modeliyle” kitaba uydurdular. Ermenek’te 18 işçi su ve balçık altında kurtulmayı beklerken AKP’li Enerji Bakanı; “Tek iş tecrübesi AKP Gençlik Kolları üyeliği yapmış olan, Adana milletvekilinin oğlunu bakanlığa müşavir olarak” atadı. 3600 ek göstergeden en yüksek devlet memuru maaşı alacak. Atama AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’li Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın imzaları ile Resmi Gazete’de yayınlandı.
* * * *
“Muta Modeli” doğurgan.
Su gibi akışkan.
Sirayet eden, bulaşan.
AKP Düzce Milletvekili Osman Çakır’a da bulaştı. Osman Çakır vekilimiz ilahiyat mezunuydu. Ahlak öğretmenliği yapmıştı. AKP’den milletvekili oldu ve “Milletvekilleri için özel olarak mutalandırılmış kıyak emeklik avantasından “ o da yararlandı. “Bakkal çıraklığı yaptım” diye gösterip 20 ay erken emekli oldu ve devletten 140 bin lira fazla emekli maaşı kaptı. Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bakkal çıraklığı yaptım dediği dönemde Erzurum’da İlahiyat Fakültesi öğrencisi olduğu için vekilimizin durumu “muta modeline” bire bir uymuş oldu.
Muta nikahı!
Muta oğlanı!
Muta vekili!
Hepsi Tayyipçi!
Sarayı kefenin cebine koyup götürmeyecek!
AkSARAY’ın müteahhidi; “Sarayı kefenin cebine koyup öbür dünyaya götürülmeyeceği” vurgusu yaparak konuştu ve “Bu Saray Anıtkabir gibi Meclis gibi çocuklarımıza bir mirastır” dedi. Projesini çizen o, yapılırken başında duran o, malzemeyi bulup satın alan o, fakat kaç odalı olduğunu bilmiyor(!) Kaça mal olduğunu da söyleyemiyor(!) Halkı aptal yaptılar.

  Necati Doğru - SÖZCÜ

Yorum Gönderme

[facebook][disqus]

Kemalın Askeri

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget