Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Garantisidir

Güzel ve anlamlı bir sözdür. “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir” sözü. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözünün bir başka versiyonudur bu söz.

Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Garantisidir
Güzel ve anlamlı bir sözdür.
“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir” sözü.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözünün bir başka versiyonudur bu söz.
Bizim ülkemizde bu sözü daha çok politikacılar, iktidar partisinin mensupları seçim propagandalarında çok fazla kullanırlar.
Aslında bu söz; bizim ülkemizde, yapamadıklarımız, bundan sonra da yapamayacaklarımızın garantisidir şeklinde anlaşılmalıdır.
Bizim iktidar partisinin politikacıları, laik eğitime önem vermezler, onlar için varsa yoksa; imam hatip okullarıdır, Diyanet kadrolarının ihtiyacın üzerinde şişirilmesi ve ülkenin bütçe pastasının büyük bir bölümünün, ülkenin üretim ve kalkınmasına hiçbir katkısı olmayan ihtiyaç fazlası imamlara harcanmasıdır.
Bu ülkede Ulaştırma Bakanlığı, AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış bulunan Binali YILDIRIM, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduktan sonra, İstanbul’un ilçelerini dolaşarak oy talep ederken, ismini şimdi anımsayamadığımız, belediyesi CHP'nin elinde bulunan bir ilçedeki okul ve derslik ayısının ihtiyaca yetmediğini beyanla, kendisinin belediye başkanı seçilmesi halinde, ilçenin yetersiz olan okul ve derslik sayısının ihtiyaca yeterli hale getirileceği sözünü vererek, CHP'yi eleştiriyor.
Adama sorarlar; sen, bu ülkenin Başbakanı değil miydin, sen o ilçedeki okul sayısının seksen kişilik sınıflar yaratacak şekilde yetersiz olduğunu bilmiyor muydun, Başbakan olarak senin görevin okul sayısını ihtiyaca yeterli hale getirmek değil miydi, yoksa sen partizanlık yaparak, bile bile bu okul sayısının yetersizliğine göz mü yumdun?
Evet, Binali YILDIRIM'ın, okul vaadi yaparak seçmenden oy talep etmeye ve muhalefet partilerini eleştirmeye hakkı yoktur.
Binali Bey önce, Başbakanlık koltuğunu elinden kaybetmenin, daha doğrusu, kendi eliyle Başbakanlık koltuğunu ve tüm yetkilerini saraya teslim etmenin hesabını seçmenlere vermelidir.
Binali Bey'in yaptıkları yapacaklarının garantisi değil, yapamadıkları, bundan sonra da yapamayacaklarının garantisidir.
Çok sevdiğim, çok donanımlı, eğitimli ve tecrübeli modern  ve laik ATATÜRK kadını Eczacı yeğenim Tuba KARACA YİĞİTBAŞI, İyi Parti'den Eğirdir Belediye Başkanı adayı olup, seçilmesi halinde, güzel ve şirin ilçemiz, aynı zamanda memleketim olan EĞİRDİR'e üstün hizmetlerde bulunacağından, EĞİRDİR'in ülke ve Dünya çapında tanıtımını yapacağından, ekonomik, turistik ve sosyal yönden kalkınmasına büyük katkılar sunacağından emin olarak, seçimlere yaklaşık bir hafta kala yeğenim Tuba Karaca YİĞİTBAŞI'ya olan güvenimi, manevi desteğimi ve başarı dileklerimi bu vesileyle sunmayı, şahsım ve memleketim EĞİRDİR adına görev sayıyor ve Millet İttifakının iki güzide partisi CHP ve İYİ Partiye, ülke çapında başarılar diliyorum.

Güner Yiğitbaşı

22/03/2019
Güner YİĞİTBAŞI
Hukukçu

Yorum Gönder

[facebook][disqus]

Kemalın Askeri

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget